Blije gezichten bij inlevering kerstboombonnen

09/01/2025

Kinderen (en ouderen)) konden woensdag bij Wijkkantoor De Gors en de gemeentewerf in Middenbeemster weer een zakcentje opstrijken. Waar in voorgaande jaren soms grote bedragen werden uitbetaald, blijft het deze keer bescheiden. Sommige bonnen zijn goed voor maar enkele ingeleverde kerstbomen. Omdat het voor de meeste kinderen een normale schooldag is komen er deze keer meer (groot)ouders de met geld gevulde envelop ophalen. Er zijn dit jaar in totaal in Purmerend en Beemster 1941 bomen ingeleverd

Purmer-Zuid 430 bomen, Middenbeemster 315 bomen, De Gors 301bomen, Zuidoostbeemster 310 bomen, Weidevenne 141 bomen, Wheermolen 541 bomen, Purmer-Noord 9 bomen en Overwhere 155 bomen. Sommige volwassenen wilden geen bon of gaven hem aan aanwezige kinderen. Opvallend is de daling in Weidevenne, waar enkele jaren geleden nog meer dan duizend bomen werden ingeleverd. Deze keer eindigt Weidevenne op de een na laatste plaats.

Te ver
Bij een klein niet representatief en niet wetenschappelijk onderzoekje in Weidevenne door de redactie van weidevenner.nl, wordt als reden voor het tegenvallende aantal ingeleverde kerstbomen, naast het slechte weer, meerdere keren de afstand naar de inleverplek genoemd. Vanuit Kop West, ‘de andere kant’ van de Laan der Continenten of de Hazepolder met kerstbomen naar het parkeerterrein bij FC Purmerend lopen of fietsen wordt gezien als ‘te ver en onveilig’.

Restbomen
Het ophalen van achtergebleven kerstbomen wordt verzorgd door de gemeentereiniging, zodat de hele wijk er uiteindelijk weer veilig en spic en span zal uitzien. De kerstboom mag nog tot en met 17 januari worden neergelegd op een plek voor de woning, waar de vrachtwagen makkelijk kan komen en de boom het verkeer niet belemmert.

 

 

 

 

 

 

 

Wilt u op de hoogte blijven van al het nieuws in Weidevenne, Kop West, Centrum en Beemster, schrijf u dan in voor de nieuwsbrief.

 

 

 

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *