23/09/2025
Corry Versteeg krijgt alweer jaren geleden een hersenbloeding en woont sinds 2013 in een woning van Odion in de Oranjefontein in Weidevenne. Zij is voorheen maatschappelijk werkster, maar dat gaat nu niet meer. Het praten gaat helaas moeilijk door afasie en haar linkerkant is verlamd. Stilzitten is er echter niet bij, ze gaat regelmatig naar de dagbesteding PurmerGeul aan de Geulenstraat. Hier zijn activiteiten die zo veel mogelijk aansluiten bij de interesse, talenten en uitdagingen van de deelnemers.
Weidevenner.nl gaat op bezoek bij Corry en ze doet de deur op afstand vanuit haar aangepaste stoel al open. In de mooie ruime en speciaal ingerichte woning staat op de salontafel een dienblad met daarin allemaal kleurige bloemen van mozaïek. Bij de dagbesteding maakt ze van alles, maar vooral het mozaïeken vindt ze leuk.
Ophangen
Corry is op een gegeven moment op zoek naar iets nieuws om te maken op de dagbesteding. “Ik vond mijn huisnummer bij de woning nogal saai, gewoon een ijzer nummer, daar wil ik wel iets moois van maken. Het wordt uiteindelijk een mooi rond bordje met het huisnummer van allemaal kleine ronde steetjes en daar omheen veel andere steentjes in verschillende kleuren. Het is buiten nog niet te zien, ze wacht nog even totdat iemand het kan ophangen.
Lange adem
Corry heeft de smaak te pakken en bedenkt dat haar vrienden en vriendinnen bij Odion het misschien leuk vinden om ook een nieuw huisnummer te krijgen en ze gaat enthousiast aan de slag voor de inloopruimte van Odion aan de Kransfontein. Hier kunnen bewoners van appartementen in de buurt langskomen om gezamenlijk te eten of voor een praatje. Het is een prachtig bordje geworden van een spuitende waterfontein. Corry: ”Deze tegel was vrij groot, daar ben ik wel vijf weken mee bezig geweest, maar het was wel erg leuk om te doen en ik ben tevreden met het resultaat.” Op de vraag of ze er rijk mee hoopt te worden, schudt Corry haar hoofd en zegt glimlachend ‘nee hoor, als mensen de materiaalkosten, een paar euro, betalen vind ik het prima’.
Feestje
Corry Versteeg is iemand die, ook al kan ze niet meer doen wat ze dertig jaar geleden kon, niet wil opgeven en bij goed weer gaat ze met haar speciale scootmobiel/rolstoel naar de dagbesteding aan de Geulenstraat. ‘Geen punt, het is maar twintig minuten’, zegt ze. Onlangs vierde ze samen met haar kinderen en kleinkinderen haar 70ste verjaardag.
Wilt u op de hoogte blijven van al het nieuws in Weidevenne, Kop West, Centrum en Beemster,
schrijf u dan in voor de nieuwsbrief.
Wat een ontzettend leuk verhaal, over mijn zus. Ik ben net zo trots op haar dat ze dit allemaal nog met zoveel plezier doet.
Wat mooi! En wat fijn dat er ook bekendheid wordt gegeven