Camera controleert te snelle rijders

24/01/2026

Het Openbaar Ministerie (OM) heeft op verzoek van de gemeente Purmerend een flexflitser geplaatst. Een mobiele, verplaatsbare flitspaal die tijdelijk wordt geplaatst om te controleren of automobilisten zich aan de snelheid houden. De flitspaal staat langs de Jaagweg ter hoogte van de Rozenstraat, een stukje voor de spoorbrug en flitst te snel rijdend verkeer richting Tramplein. In november 2022 zijn flexflitsers geïntroduceerd door het Nederlandse Openbaar Ministerie en worden gedurende twee maanden op een plek neergezet en daarna weer verplaatst.

Een flitspaal is in staat om zowel vooraan als achteraan te flitsen. Als de radar constateert dat de auto te hard rijdt, wordt in éénduizendste van een seconde een foto gemaakt. Voor het controleren van één auto is dus minder dan een halve seconde nodig. In één seconde kunnen zo twee auto’s op de foto gezet worden. Wethouder Coen Lageveen: “We zien dat op sommige plekken in Purmerend structureel te hard wordt gereden. Met de inzet van de flexflitser grijpen we gericht in op locaties waar de risico’s het grootst zijn. Dit is een belangrijke stap om onze wegen veiliger te maken voor alle weggebruikers”’

Veiliger verkeer
Het doel van het inzetten van de flexflitser is het terugdringen van te hoge rijsnelheden en daarmee het vergroten van de verkeersveiligheid. De maatregel maakt onderdeel uit van het Verkeersveiligheidsplan Purmerend dat in november 2025 door de gemeenteraad is vastgesteld. In dat plan staan locaties waar de komende jaren maatregelen worden genomen om het verkeer veiliger te maken. 

Locaties en planning
De flexflitser wordt geplaatst op locaties waar structureel te hard wordt gereden. Deze locaties zijn in overleg met de politie bepaald en daarnaast ook opgenomen als aandachtslocaties in het Verkeerveiligheidsplan. Het OM heeft besloten dat de flexflitser de komende tijd op twee locaties wordt ingezet. Van 23 januari tot en met 26 maart 2026 staat de flitspaal langs de Jaagweg en van 26 maart tot en met 28 mei verhuist de flitspaal naar de Burgemeester D. Kooimanweg ter hoogte van de Flevostraat.

Focusflitser al eerder ingezet
Eerder plaatste het OM in opdracht van de gemeente al een focusflitser bij de Korporaal van de mariniers Jeroen Houwelingbrug in de A7 bij Purmerend. Deze flitser controleerde op te hard rijden en telefoongebruik. Het doel van de focusflitser is bestuurders bewust maken van de gevaren en hen te stimuleren hun gedrag aan te passen. Dit leidt uiteindelijk tot minder verkeersongelukken en veiliger verkeer voor iedereen. 

 

Wilt u op de hoogte blijven van al het nieuws in Weidevenne, Kop West, Centrum en Beemster, schrijf u dan in voor de nieuwsbrief.

 

 

 

 

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *