Drukbezochte Cultuurmarkt en Kunstmarkt

25/08/2024

Wethouder Pascal Verkroost (rechts) en Henk Schulte (links)  voorzitter van de ondernemersvereniging in de binnenstad.

Wie niet op de hoogte is kijkt zaterdag toch wel even vreemd op bij het zien van veel verklede figuren, marktkramen, een muziektent en gratis entree bij het Purmerends Museum. Ondanks een verfrissend buitje komen veel mensen een kijkje nemen bij de door kunstenaars, binnenstad ondernemers en culturele verenigingen georganiseerde Cultuurmarkt en Kunstmarkt op de Kaasmarkt en Koemarkt. Veel clubs en verenigingen manifesteren zich en vrijwilligers spreken mensen aan om aandacht voor hun club of passie te vragen.

Als het droog begint te worden, verricht wethouder Pascal Verkroost (Cultuur) de officiële opening op de Kaasmarkt onder hoog toezicht van twee prachtige steltloopsters. “Vandaag heeft iedereen de kans om te ontdekken wat er zoal gebeurt in Purmerend op het gebied van kunst en cultuur: van muziek en theater tot beeldende kunst, het is er allemaal te vinden.”

Bij ons in de Jordaan
Kinderen kunnen zich uitleven door mee te doen met het maken van het grootste kunstwerk in Purmerend en vanuit de muziektent klinken onvervalste Jordaan liedjes. Een aantal bezoekers maakt gebruik van de de gratis toegang in het Purmerends Museum om bijvoorbeeld nog een kijkje te nemen bij de expositie over het werk en leven van Anton Heyboer, en anderen laten zich bij de gemeentekraam voorlichten over de nieuwe Cultuurvisie.

Petje af
De Koemarkt is de hele dag een waar kunstenaarsfestijn. Alle soorten kunst zijn er te vinden, van schilderijen tot ijzeren tuinkikkers. Verkroost: “Voor mij is cultuur onmisbaar in een gezonde samenleving en daarom vind ik dat we trots moeten zijn op ons culturele gebeuren en de vele vrijwilligers. Ik wil graag vanaf deze plek alle vrijwilligers en betrokkenen bedanken voor het mogelijk maken van deze dag vol cultuur en creativiteit.”   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wilt u op de hoogte blijven van al het nieuws in Weidevenne, Kop West, Centrum en Beemster, schrijf u dan in voor de nieuwsbrief.

 

 

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *