Fietsstraat Herengracht feestelijk geopend

12/07/2025

De Herengracht in de binnenstad van Purmerend is opnieuw ingericht, nu als fietsstraat, en dat betekend auto’s te gast. Op woensdag 9 juli opent wethouder Pascal Verkroost de weg door als eerste á la Joop Zoetemelk over het nieuwe rode asfalt door de feestelijke boog heen te fietsen. Tijdens de opening worden er fietslampjes uitgedeeld aan de eerste voorbijgangers en is er koffie met gebak voor alle buurtbewoners. Als snel wordt er druk gebruik gemaakt van de vernieuwde nieuwe straat.

Pascal Verkroost: “Het is belangrijk dat fietsers, voetgangers en automobilisten zich veilig van en naar de binnenstad kunnen verplaatsen. Met deze herinrichting maken we de weg veiliger en verbeteren we de doorstroming. Daarnaast is de Herengracht een karakteristiek stukje Purmerend en daarom ben ik blij dat deze straat met de herinrichting ook gelijk een nieuwe, frisse uitstraling heeft gekregen.”

Fietsstraat
De Herengracht is een doorgaande fietsroute en wordt veel gebruikt door bezoekers van de binnenstad en scholieren van en naar de Melkwegbrug. De weg is nu ingericht als fietsstraat om de verkeersveiligheid in dit drukke gebied te verbeteren. De auto is er te gast en de maximum snelheid is 30 kilometer per uur. Het ontwerp van de naastgelegen Julianastraat, eerder heringericht als fietsstraat, is doorgetrokken. Ook het kruispunt tussen beide straten is vernieuwd en veiliger gemaakt. Het kruispunt tussen de Julianastraat en de Herengracht is nog niet helemaal af. Binnenkort worden er nog gele markeringen aangebracht en patronen in het asfalt gedrukt.

Koppelkans
Sinds maart wordt er gewerkt aan de Herengracht. Naast de herinrichting zijn er verhoogde parkeervakken gemaakt en binnenkort krijgen de lantaarnpalen nog een nieuwe coating en andere kappen. Daarnaast hebben PWN, Liander Gas en Liander Elektra werkzaamheden uitgevoerd. Al het werk is op elkaar afgestemd om de overlast voor de buurt zoveel mogelijk te beperken.

Kijk op purmerend.nl/mobiliteit voor meer informatie. Dit project is onderdeel van het Mobiliteitsplan.

 

 

 

 

 

 

Wilt u op de hoogte blijven van al het nieuws in Weidevenne, Kop West, Centrum en Beemster, schrijf u dan in
voor de nieuwsbrief.

 

 

 

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *