14/01/2026
Aankomende zaterdag, 17 januari om 13:00 uur, organiseert GroenLinks-PvdA een voorstelling van de documentaire: ‘Moeders’ met een nagesprek met verschillende gasten. Er wordt in gesprek gegaan over de manier waarop de mensen die aanwezig zijn geholpen kunnen worden met het fenomeen jeugdcriminaliteit in Purmerend. Landelijk politica Songül Mutluerzal bij dit evenement aanwezig zijn en na de film in gesprek gaan. Andere gasten zijn lokale betrokkenen bij dit uiterst belangrijke en gevoelige onderwerp. Toegang is gratis.
De vraag die deze middag centraal staat is hoe wij willen omgaan met kinderen en jongeren die in groepsverband stelen, slopen of op een andere manier negatieve invloed hebben op hun omgeving. De film ‘Moeders’ laat zien hoe in Amsterdam werd en wordt omgegaan met jongeren uit de zogeheten Top 400 (van criminele jongeren) en wat dit betekent voor hen en hun moeders.
Gesprek
Na de filmvertoning volgt een gesprek met verschillende gasten over de vraag of dit ook een aanpak is die bij Purmerend past. Kan het ook anders; menselijker liever nog juist strakker, harder en meer straffen? Iedereen is van harte uitgenodigd om meet te denken en mee te praten.
Zaterdag 17 januari, Filmhuis Purmerend Kerkstraat 11 in ‘t Stamhuis naast theater de Purmaryn. Aanvang 13.00 uur einde ongeveer 16.00 uur.
Wilt u op de hoogte blijven van al het nieuws in Weidevenne, Kop West, Centrum en Beemster, schrijf u dan in voor de nieuwsbrief.



