Kunst en Poëziewandeling op zaterdag 2 augustus

26/07/2025

Hanny Does

Deze Gildewandeling is neemt de deelnemers mee langs een aantal kunstwerken en enkele bijzondere objecten of panden in de stad. Gildegids Hanny Does vertelt op zaterdag 2 augustus uitgebreid over de kunstwerken en de ontwerpers. De route gaat onder andere over het Waagplein langs de Purmaryn, waar in brons het beeld  ‘Aarde en water’ van Nic Jonk (uit Grootschermer) staat, en op de gevel van het theater in glas  ‘De toneelspeler’ van Frank Roosen (uit de Beemster). 

Start: VVV-museumwinkel Peperstraat 35 om 13.30 uur zaterdag 2 augustus. Kosten: € 5,- per persoon, kinderen tot 18 jaar gratis. Aanmelden: uiterlijk vrijdagmiddag 1 augustus voor 15.00 uur bij de VVV-Museumwinkel, Peperstraat 35. U kunt ook mailen naar wandelingen@purmerendsmuseum.nl of bellen 0299-207022.

Op gildepurmerend.nl/stadswandelingen is het programma ook te vinden.

Bijzonder is dat Hanny bij elk bepalend beeld een zelfgemaakt gedicht voordraagt. Een van de gedichten van Hanny is ‘De Wandeling’.

Ik loop door het stadje

en kijk eens goed rond

zie de gracht en een huis

dat er al jaren stond 

Wie was de architect

en wie zijn daar geboren

het is een geschiedenis

die bij die panden horen 

Het stadhuis en de kerken

de pleinen en straten

veel is gedempt en gesloopt

en foto’s kunnen niet praten. 

 

 

 

 

 

 

Wilt u op de hoogte blijven van al het nieuws in Weidevenne, Kop West, Centrum en Beemster, schrijf u dan in
voor de nieuwsbrief.

 

 

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *