Presentatie Beemster kwartetspel

28/09/2024

Woensdag 24 september is in de Markthal in Purmerend het Beemster kwartetspel gepresenteerd. Dit is ontwikkeld ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum van UNESCO werelderfgoed Droogmakerij de Beemster. Het kwartet gaat over hoe de Beemster meer dan vier eeuwen geleden ontstaat, over de forten, welke dieren er leven, over de Beemster kleuren, waarom het een werelderfgoed is en nog veel meer. Met dit kwartetspel leer je meer over de Beemster en haar bewoners, hoe ze werken en waar ze voor zorgen.

Alle kinderen van de groepen 6 t/m 8 van de basisscholen in de gemeente Purmerend, waaronder
de Beemster, ontvangen dit kwartet. Door dit met vrienden en familie te spelen, leert iedereen
spelenderwijs meer over de Beemster. Bij het ontwikkelen van het kwartet heeft de Beemster
Kinderraad geholpen. Deze raad bestaat uit twaalf kinderen uit groep 6 en 7 van de vier Beemster
basisscholen. Zij weten namelijk veel over de Beemster en konden vertellen wat voor kinderen leuk
en belangrijk is.

Voor iedereen om te spelen
Je kunt het spelen met jong en oud. Of je leest de teksten of je speelt op de kleuren, gewoon gezellig en leerzaam. Het spel is te koop voor voor € 7,50 bij Bezoekerscentrum Beemster en binnenkort ook bij de VVV/ Museumwinkel van het Purmerends Museum. Je kunt het ook bestellen via
www.visitbeemster.nl/shop.

Prachtig vormgegeven
Stichting Beemster Vanzelfsprekend en VISIT Beemster konden dit spel ontwikkelen dankzij de bijdrage van siteholders van het werelderfgoed, het Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier en de gemeente Purmerend. Ontwerper Arjen IJff uit de Beemster heeft het kwartet prachtig vormgegeven. Ook heeft de kinderraad een belangrijke bijdrage geleverd.

Het Beemster kwartet is natuurlijk voor iedereen leuk en leerzaam om te spelen en tijdens de afgelopen raadsvergadering kregen burgemeester, wethouders en raadsleden het spel aangeboden.

 

 

 

 

 

 

Wilt u op de hoogte blijven van al het nieuws in Weidevenne, Kop West, Centrum en Beemster, schrijf u dan in voor de nieuwsbrief.

 

 

1 comment

  1. martine schreef:

    Dat zou ook eens met verkeersregels gedaan kunnen worden.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *