09/01/2026
Vrijdagavond 2 januari ontvangt het voltallige bestuur van de Sportraad Purmerend de Gouden Waarderingspeld, samen met Kees Oudewortel van onder andere Stichting Marktstad. Rene Voorwerk krijgt, als voorzitter van de Sportraad, de Gouden Purmerender opgespeld door burgemeester Ellen van Selm. Het is gebruikelijk dat als een vereniging of organisatie wordt uitgekozen er één speld wordt uitgereikt. De burgemeester vertelt dat het gemeentebestuur trots is op deze stichting, waar zeer gedreven vrijwilligers actief zijn en bijdragen aan een sportief Purmerend.
René Voorwerk woont al vele jaren met plezier in Weidevenne en is inmiddels 15 jaar als vrijwilliger lid van de Sportraad. “Ik was al een aantal jaar voorzitter van Gymnet Purmerend en toen ik daar stopte ben ik door de Sportraad benaderd vanuit mijn expertise met verenigingswerk in de sport. Vijf jaar later ben ik voorzitter geworden en doe dat nu nog steeds met veel plezier. Mijn motivatie is dat ik zie dat je door samen te werken veel meer kan bereiken op het gebied van sport en bewegen. Het heeft ook te maken met de mensen waar ik mee samenwerk, we zijn allemaal gedreven.”
Bestuur
Binnen de Sportraad wisselt de samenstelling van het bestuur soms, maar daarbij zijn Ton Okhuijsen en commissielid Bert Slegt de oude en vaste kern met heel veel opgebouwde ervaring, kennis en netwerk. Ondanks de wisselingen staan de kernwaardes van de Sportraad nog steeds overeind. René vertelt dat er regelmatig goed gediscussieerd wordt, maar dat hoort er gewoon bij. ”Ik vind dat we eigenlijk best veel doen om verenigingen niet alleen te adviseren, maar ook door ze op de goede weg te helpen. Daarbij bedoel ik onder andere advies op het gebied van renovaties van accommodaties, aanleg kunstgrasvelden en lichtmasten, subsidie aanvragen en verduurzaming, ook bestuurlijke vraagstukken met raad en daad bij staan. Hierdoor zie je dat door ons team verenigingen veel minder geld kwijt zijn aan bijvoorbeeld energiekosten.”
Luxe
Een tastbaar iets is sporthal De Beuk, waar de Sportraad heel erg heeft ingezet op samenwerking met scholen en verenigingen. De Sporthal wordt hierdoor veel effectiever gebruikt, niet alleen ’s avonds maar ook overdag. Hierdoor is het mogelijk om een beetje luxe toe te voegen aan het ontwerp van de Sporthal. Hetzelfde gaat nu gebeuren met sporthal de Karekiet, die binnenkort grondig wordt verbouwd en waarbij de Sportraad nu al betrokken is met de verschillende gebruikersgroepen.
Kwaliteit
Is het omdat elk bestuurslid zijn of haar eigen kwaliteit heeft dat al die kennis aanwezig is? René: ”Ja, dat klopt wel, ieder heeft zijn eigen portefeuille. Als voorbeeld noem ik Birgit Telman, zij heeft de portefeuille Aangepast Sporten. Zij gaat als mindervalide hier echt mee aan de slag. Ik merk dat het een groot verschil maakt of je ervaringsdeskundig bent of dat je als valide persoon met dit onderwerp bezig houdt. Ik merk dat zij beter die taal spreekt en weet wat er speelt. Maar het is en blijft een lastige materie.“

René Voorwerk.
Ja ik wil
Op de vraag aan René of hij nog steeds enthousiast is na vijf jaar voorzitterschap is het antwoord volmondig ‘ja’. “Ik wil het voorlopig zeker nog blijven doen. Straks komt er een nieuw college en dan is het altijd weer spannend om te zien hoe de krachtsverhoudingen liggen. De kwaliteit van de accommodaties is in zijn algemeenheid fors toegenomen de afgelopen 15 jaar. Daarom is het nu tijd om veel meer te gaan kijken naar hoe hou je de randvoorwaarden op orde, hoe hou je sport betaalbaar, hoe krijg je accommodaties bereikbaarder, vooral voor invaliden? Als je kijkt naar hoe nu het aanvullend vervoer geregeld is, dan is dat gewoon heel slecht. Ook daar zijn we behoorlijk actief in om onze mening te geven en ook de wethouders mee te nemen, van jongens let op, dit gaat zo niet goed.“
Uitdagingen zijn er eigenlijk altijd. René vertelt enthousiast over de (e)sports Tech Campus die aan het begin staat. Voor René Voorwerk houdt het gelukkig nooit op, maar dat maakt het vrijwilligerswerk voor hem interessant en uitdagend.
Wilt u op de hoogte blijven van al het nieuws in Weidevenne, Kop West, Centrum en Beemster,
schrijf u dan in voor de nieuwsbrief.


