Start bouw uitbreiding Leeghwaterbad

24/04/2026

Woensdag 22 april staan vier palen met grote houten hamers klaar in de speelweide van het Leeghwaterbad. Wethouder Mario Hegger en directeur Spurd Janco de Boer, beide overigens niet in zwemkleding, zijn uitgenodigd om symbolisch samen met de aannemers de eerste palen te slaan voor het nieuwe hybride bad. Als alles volgens planning verloopt kunnen ook de genodigden in het tweede kwartaal van 2027  terugkomen, maar dan wel in badkleding voor een frisse duik in het nieuwe buiten/ binnen bad.

Door grote openslaande deuren in de gevel ontstaat een natuurlijke verbinding met de speelweide daarnaast krijgt het hybride bad een beweegbare vloer die kan worden aangepast aan de activiteiten. De opwaardering van het zwembad wordt afgestemd met de uitbreiding met het hybride bad, waardoor de overlast voor bezoekers zoveel mogelijk wordt beperkt. De bouwhekken zijn geplaatst en graafwerken zijn in volle gang. Vooruitlopend op de inrichting van het park zijn al twee bruggen vervangen.

Samen met Spurd
De uitvoering van het project is in handen van Aannemingsbedrijf De Jong Ursem, dat verantwoordelijk is voor de bouwkundige werkzaamheden. Hellebrekers verzorgt de technische installaties, waaronder de zwembadinstallaties en waterbehandeling. Het project wordt uitgevoerd in nauwe samenwerking met Spurd. Van ’t Hek uit Zuidoostbeemster start binnenkort met het aanbrengen van de heipalen en damwanden.

Belangrijke voorziening
In een feestelijke sfeer opent wethouder Mario Hegger de bijeenkomst. “Het Leeghwaterbad is een belangrijke voorziening voor de stad en regio. De vraag naar zwemwater is de afgelopen tijd toegenomen, voor zwemlessen, sport, verenigingen en recreatie. Met deze uitbreiding zorgen we ervoor dat het zwembad ook in de toekomst voldoende ruimte en mogelijkheden biedt. Het is fijn dat we nu echt van start gaan.”

Zwem/recreatiecentrum
Jancor de Boer: ”Het is de eerste echte handeling vandaag, maar wel het resultaat van langdurig overleg. We bouwen niet alleen fysiek, mijn collega’s zijn druk in de weer om van het gebouw een levendig zwem/recreatiecentrum te maken. We ontvangen nu al ongeveer 400.000 bezoekers per jaar en dat zullen er vast nog meer worden.” De Boer blikt nog even terug op zwemster Rie Mastenbroek, de absolute ster van de Olympische Spelen van 1936 in Berlijn, waar zij maar liefst vier medailles wint, drie gouden en een zilveren.

Toekomstbestendig
Aannemer Gabriël de Blog, commercieel manager bij de Jong Ursem: “Een zwembad is meer dan een gebouw, het is een plek waar kinderen leren zwemmen, verenigingen trainen, mensen ontspannen en waar de stad samenkomt. Na deze uitbreiding wordt die functie sterker en toekomstbestendig. Vandaag zetten wij samen de stap van plan naar uitvoering.”

Applaus
Mario Hegger, Jancor de Boer, Leon Wijnbergen (namens Hellebrekers) en Theo de Porte, (projectleider De Jong en Ursem) pakken de hamers en onder luid applaus slaan zij als een geoliede machine deskundig vier symbolische  palen de grond in.

 

 

 

 

 

 

Wilt u op de hoogte blijven van al het nieuws in Weidevenne, Kop West, Centrum en Beemster,
schrijf u dan in voor de nieuwsbrief.

 

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *