Stem mee over de nieuwe Schapenmarkt

11/12/2025

Truida Dekker.

De Schapenmarkt in de binnenstad van Purmerend was in het verleden al eens een plek voor volkstuintjes, later een markt voor schapen en doet nu dienst als parkeerterrein. De binnenstad ontwikkelt zich meer en meer en daarom wil gemeente Purmerend de Schapenmarkt in meenemen. Alle inwoners van Purmerend van 14 jaar en ouder en ondernemers en commercieel vastgoedeigenaren van de binnenstad kunnen tussen 15 december en 9 januari meebeslissen hoe deze nieuwe plek er gaat uitzien.

Op 15 oktober heeft een beoordelingscommissie de structuurontwerpen beoordeeld en drie ontwerpbureaus geselecteerd. De gekozen bureaus zijn: Ard de Vries Architecten in samenwerking met Studio Donna van Milligen Bielke; DELVA Landscape Architecture I Urbanism met Powerhouse Company en Vendrig Leegwater architecten B.V. met Hans van der Heijden architecten. Inmiddels hebben de geselecteerde bureaus hun structuurontwerp uitgewerkt tot een schetsontwerp.  
Er kan gestemd worden op één van de drie ontwerpen voor de toekomstige Schapenmarkt. ‘ 

Purmerends Museum.

Gratis bezoek museum
Op purmerend.nl/ontwerp-schapenmarkt staat vanaf 13 december meer informatie en afbeeldingen van de verschillende schetsontwerpen. In het stadhuis zijn tijdens de stemperiode maquettes en panelen te bekijken met uitleg over de ontwerpen. Op zaterdag 13 december presenteren de ontwerpbureaus hun schetsontwerpen in het Purmerends Museum, dat van 11.00 tot 16.00 uur speciaal hiervoor gratis te bezoeken is. Dit is tijdens de Laag Hollandse Makersmarkt bij Winters Purmerend.

Code
Bureau Ipsos i&o voert het stemproces uit namens de gemeente Purmerend. Vanaf 15 december valt op alle woonadressen in de gemeente en bij de commercieel vastgoedeigenaren en ondernemers uit de binnenstad een brief in de bus met een unieke code, die aan het adres is gekoppeld. Bij de brief zit een stemformulier, een retourenvelop en per ontwerp een A4 met een toelichting.
 
Stembiljet
Stemmen kan van 15 december tot en met 9 januari  op www.purmerend.nl/ontwerp-schapenmarkt, door het bijgevoegde stembiljet terug te sturen in de antwoordenveloppe of op het stadhuis door het stembiljet in te leveren in de verzegelde stembus tijdens de openingstijden van het stadhuis.
In februari 2026 wordt bekendgemaakt welke van de drie ontwerpen verder wordt uitgewerkt tot een definitief ontwerp.

Klok Schapenmarkt.

Sloop ’t Lammetje.

 

 

 

 

 

 

 

 

Wilt u op de hoogte blijven van al het nieuws in Weidevenne, Kop West, Centrum en Beemster,
schrijf u dan in voor de nieuwsbrief.

 

 

1 comment

  1. Maarten Schipper schreef:

    Jammer dat de beste keuze er niet bij zit .

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *