15/12/2025
The Diamond Baritones maken een internationale theatertour die loopt tot 13 februari en bestrijkt 25 theaters in Nederland, België en Duitsland. Dit seizoen spelen ze een nieuwe show ‘The Circle of Life’, waarin klassieke zang, piano, humor en populaire muziek samenkomen. De voorstelling wordt artistiek ondersteund door Stanley Burleson en André Rieu, en bevat een ensemble van acht oud-studenten van Fontys Hogeschool voor de Kunsten. Op 18 december staan ze in De Purmaryn.
De groep bestaat uit drie operazangers en een pianist: de Nederlandse Amerikanen Galen Dole en Kyle Bejnerowicz, pianist Conrad Nuyts en Jos van Gennip. Ze leren elkaar kennen via André Rieu in Maastricht en bundelen hun liefde voor muziek in een vernieuwend crossover-project. In 2024 breken ze door bij Holland’s Got Talent, waar ze de Golden Buzzer ontvangen van Dan Karaty en uiteindelijk de tweede plaats behalen. Daarna volgt een succesvolle eerste theatertour, met optredens in in onder andere DeLaMar, de PHIL en Theater aan het Vrijthof.
Internationaal succes
Een paar weken geleden keren ze terug uit de Verenigde Staten, waar ze twee intensieve weken spelen in onder meer New York, Boston en Connecticut. Alle acht voorstellingen zijn volledig uitverkocht en het publiek blijkt opvallend enthousiast over deze groep en de muziek. Hun missie is om klassieke zang toegankelijk te maken voor een breed publiek, zonder in te leveren op artistieke kwaliteit. Verschillende theaters hebben de groep al opnieuw geboekt voor volgend seizoen.
Lokaal talent in de spotlight
In deze theatervoorstelling is een speciale plek voor lokaal talent. Een half jaar geleden houden ze een regionale zoektocht en worden overspoeld met aanmeldingen. Na een zorgvuldige selectieprocedure is een geweldig lokaal talent gevonden; Yentl Izarah Brouwer uit Purmerend. Voor Yentl is een speciale rol weggelegd in de voorstelling. Tickets zijn te bestellen via Purmaryn.nl. De volledige speellijst staat op www.diamondbaritones.com. Trailer op You Tube. Hier zijn ook de tickets te verkrijgen. Donderdag 18 december, 20.15 uur, theater de Purmaryn.
Wilt u op de hoogte blijven van al het nieuws in Weidevenne, Kop West, Centrum en Beemster, schrijf u dan in voor de nieuwsbrief.

