Cultuurmarkt op de Kaasmarkt en Kunstmarkt op de Koemarkt

11/08/2024

Zaterdag 24 augustus is er in de binnenstad van Purmerend weer van alles te beleven op kunst -en cultureel gebied tijdens de Cultuurmarkt. Op de Koemarkt staan tijdens de jaarlijkse Kunstmarkt ongeveer zeventig kramen met creatieve kunst. In theater De Purmaryn kan een kijkje achter de schermen worden genomen en de gemeente staat met een kraam waar de nieuwe cultuurvisie wordt gepresenteerd. Op de Kaasmarkt is van 10.00 tot 16.00 uur de opening van het culturele seizoen.

De hele dag zijn er activiteiten en voorstellingen, kinderworkshops, muziek- en theateroptreden en kunstenaars die hun prachtige werken tentoonstellen. Ook de kunstenaars van Kunstcollectief Purmerend presenteren hun activiteiten voor het nieuwe culturele seizoen. Het routeboekje voor de Kunstroute 2024 en de flyer van de Etalageroute zijn daar af te halen.

Dikbillen
Tijdens de Kunstmarkt geeft Ronald Roelfsema een workshop ‘en plein air’ schilderen. Het schilderen ‘en plein air’  is een in de schilderkunst gebruikte term voor direct, ter plaatse, in de vrije natuur op het doek vastleggen van het onderwerp. Vaak worden mooie plekjes gebouwen of waterwegen opgezocht, maar ook tijdens festiviteiten als de veemarkt wordt vaak ‘en plein air’ geschilderd.  Het Kunstcollectief Purmerend organiseert in samenwerking met Stichting Marktstad al jaren een ‘en plein air’ schilderactiviteit tussen de dikbilkoeien op de jaarlijkse veetentoonstelling (eerste week van september).

 

 

 

 

 

 

 

Wilt u op de hoogte blijven van al het nieuws in Weidevenne, Kop West, Centrum en Beemster, schrijf u dan in voor de nieuwsbrief.

 

 

 

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *