Vaarverbod gemotoriseerde vaartuigen in Weidevenne is definitief

21/06/2025

Wijkmanager Annemarie Veltmeijer

In 2022 zijn bewoners per brief geïnformeerd over het ingestelde vaarverbod voor gemotoriseerde vaartuigen in Weidevenne. Dit vaarverbod is ingegaan op 1 maart 2022. Eerder werd een hoger beroep aangetekend tegen dit besluit. Op 21 mei 2025 heeft de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State dit hoger beroep niet-ontvankelijk verklaard. Hiermee is het vaarverbod nu definitief. Om de naleving van het vaarverbod te controleren, zullen handhavers en de (water)politie controles uitvoeren.

Als er overtredingen van het vaarverbod worden geconstateerd, zal er handhavend worden opgetreden om de overtredingen te beëindigen. Voor vragen kan contact worden opgenomen met Annemarie Veltmeijer, wijkmanager Weidevenne via telefoon 0299 452 452.

Uit weidevenner,nl   25-02-2022

Het college van burgemeester en wethouders van Purmerend heeft besloten om een vaarverbod voor gemotoriseerde vaartuigen in te stellen voor Weidevenne. Vanaf 1 maart 2022 is het verboden om met een motorboot te varen in Weidevenne. Het gaat om vaartuigen met een buitenboordmotor (verbrandingsmotor), maar ook om jetski’s. Het verbod geldt voor het gebied ten zuiden van de aaneengesloten straten Zambezilaan, Laan der Continenten en Aziëlaan. Het vaarverbod gemotoriseerde vaartuigen geldt voor het blauwe gebied. (Zie het kaartje.)

Het vaarverbod geldt niet voor fluisterboten en handmatig aangedreven boten. Varen met een elektrisch aangedreven boot is dus wel toegestaan, met een maximale snelheid van 6 kilometer per uur. Het college van B&W kan ontheffing verlenen van het verbod om met een gemotoriseerd vaartuig te varen in Weidevenne. Er kan ook ontheffing verleend worden van het verbod om met een grotere snelheid te varen dan 6 kilometer per uur. Indien u ontheffing van deze verboden wilt, kunt u deze bij de gemeente aanvragen. Dan zal beoordeeld worden of u hiervoor in aanmerking komt.

Aanleiding
Vaaroverlast in Weidevenne is een jaarlijks, groot terugkerend probleem. Ieder jaar komen er in de periode april tot oktober bij de gemeente, handhaving en politie klachten binnen over (geluids)overlast veroorzaakt door het met hoge snelheid met motorbootjes door het Groengebied Weidevenne varen. Door hard varen ontstaat schade aan natuur/dieren, schade aan privé eigendommen en gevaarlijke situaties op het water. De maximaal toegestane snelheid van 6 kilometer per uur wordt zomers bijna dagelijks overtreden. Het handhaven van deze regels is doorgaans erg lastig.

 

 

Wilt u op de hoogte blijven van al het nieuws in Weidevenne, Kop West, Centrum en Beemster, schrijf u dan in voor de nieuwsbrief.

 

 

 

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *